top of page

Δωμάτια & услуги / Соби и услуги/ Sobe i usluge

Хотелот располага со 4 диклина, 5 триклина, 3 тетраклина и 3 суити на 6 луѓе и гости до 53 лица / Hotel Christina-Happy Days има 4 двокреветни соби, 5 трокреветни, 3 четворни, 3 апартмани за 6 гости. Може да прими до 53 лица / Hotel ima 4 dvokrevetne sobe, 5 trokrevetnih soba, 3 četvorokrevetne i 3 apartmana zax. 6 osoba i može da primi do 53 osobe.

Диклино со 2 кревети (1 соба) /Стандардна двокреветна соба (2 единечни кревети)/ Dvokrevetna soba sa 2 odvojena krevetom (1 soba)

Диклино со 1 двојно κρεββάти (3 соби) / Стандардна двокреветна соба (1 брачен кревет)/ Dvokrevetna soba sa 1 bračnim krevetom (3 sobe)

Триклино со 1 двокреветен кревет & 1 моно (5 соба) / Стандардна трокреветна соба (1 единечен кревет и 1 брачен кревет)/ Трокреветна соба со 1 единечна и 1 брачна кревет (5 дена)

Тетраклино со 1 двоен кревет & 2 единки (1 соба) / Стандардна соба за четири лица (2 единечни кревети и 1 брачен кревет)/ Standardna soba za 4 osobe sa 1 bračnim krevetom i 2 single (1 soba)

Тетраклино со 2 двојни кревети (2 соби) / Стандардна соба за четири лица (2 двокреветни кревети)/ Standardna soba za 4 osobe sa 2 bračna kreveta (2 sobe)

Суита со 3 двојни кревети (3 суити) - Една мезонета  /Апартман со 3 двокреветни кревети - едниот е дуплекс/ Апартман со 3 odvojena kreveta (3 апартмани)

 

сите соби вклучуваат /Сите соби вклучуваат/ Sobe i usluge:

 

 • Ελεύθερη пристап на интернет во сите нивни простории и во соби/Бесплатен интернет во фоајето /бесплатен Wi-Fi

 • Καταπληκτική θέα στο Αιγαίο Πέλαγος / Неверојатен поглед кон Егејското Море и планината Кисавос/Одлични услуги и спектакуларни погледи на Егејско повеќе

 • 24 часа безбедност /24 часа обезбедување/24 часа сигурност

 • Монтерна врска / Светол модерен декор со кабинети покрај креветот и кревет од борово дрво/Sve sobe uključuju: moderan dekor s noćnim ormarić́ima i uzglavlja od borovog drveta

 • Портатиф / Светла за кревет со меки тонови/ноќна ламба.

 • Τηλεόραση /ТВ /Телевизор

 • Ψυγείο /Фрижидер/Фрижидер

 • Θέρμανση και  a/c /Греење и климатизација /Svaka soba je klimatizovana

 • Повик за апевтија во телефонски центар / Директно бирање телефон на рецепција/директна телефонска линија

 • Καθαριότητα / Домаќински услуги/Svakodnevno čišćenje

 • Πόσιμο вода / Чиста вода за пиење/чиста вода за пиќе

 • Επιτρέπονται τα κατοικίδια / Дозволени се домашни миленици/Kućni ljubimci su dozvoljeni

 • Επιτρέπονται τα деца - παιδικής κούνιας (κατόπιν ενημέρωσης) /Децата и бебињата се повеќе од добредојдени - достапни се креветчиња за бебиња (по барање) /Deca i bebe su više nego dobrodošli - Postoji mogućnost korišćenja kreveca za bebe na zahtev gosta.

 

 • Λαχταριστό παραδοσιακό πρωϊνό/μεσημεριανό/δείπνο (κατόπιν παραγγελείας) από τοπικά εδέσματα / Ви нудиме појадок / ручек / вечера на шведска маса со традиционални и локални производи (на барање)/ nudimo  Vam doručak/ ručak / večera tradicionalnim lokalnim proizvodima (na zahtev)

 

Општи услови /Услуги/ Општи

 

 • Григоро пријавување и одјавување / Брзо пријавување и одјавување/Брзи пријавување и одјавување

 • Бар/салон

 • Κλιματιζόμενη ρεσεψιόν και οι κοινόχρηστοι χώροι /a/c to the lounge/Klimatizovane grijane zajedničke prostorije 

 • Χώρο Καπνίσματος / Назначени места за пушење/Prostor za Pušače

 • LCD телевизор/телевизор

 • слободен простор / парк Бесплатен паркинг/Бесплатански паркинг

 • Συνεδριακή αίθουσα / Конференциска сала со неопходна аудиовизуелна опрема/Банкет сала - Врвна вентилација и климатизација е обезбеѓења у најсовремена техника решења.

 • Βιβλιοθήκη/Библиотека / Библиотека

 

Глосси /Јазици/ Језик

GR, EN, DE, SRB

 

Double Room
4 guests room
6 guests room
bottom of page